Pożywna, zdrowa i smaczna pasza, dla zwierząt hodowlanych. Jak przygotować odpowiednią mieszankę?

Zaspokojenie potrzeb zwierzą, na pełnowartościowe jedzenie, jest bardzo ważne, zwłaszcza, w okresie zimy, gdy brakuje dostępu do świeżego, smacznego i zdrowego pożywienia. Wiele osób, przepłaca za pasze, gdyż nie zdaje sobie sprawy, że produkty dla zwierzą, można pozyskać od sprawdzonych dostawców, oferujących niedrogie, a pożywne składniki odżywcze.

Takimi produktami, są miedzy innymi wysłodki buraczane, ddgs kukurydziany, czy białko ziemniaczane, które powstaje jako produkt uboczny. Białko ziemniaczane, jest świetnym i smacznym dodatkiem, lubianym przez zwierzęta. Czym jest, i dlaczego warto je zastosować?

Tania, smaczna i pożywna pasza dla zwierząt. Co podać zwierzęciu, by zaspokoić jego potrzeby?

Białko z ziemniaka, jest doskonałym dodatkiem do paszy dla zwierząt. Zawiera wysoka ilość cennego białka, ilości lizyny, metioniny, treoniny i tryptofanu. Jest doskonale przyswajane przez organizm, oraz zaspokajają głód na dłuższy czas. Białko ziemniaczane, powstaje poprzez termiczno – kwasową koagulację. Następnie, usuwa się nadmiar wody, oraz poddaje się suszeniu, by uzyskać cenny proszek. Można go mieszać z dowolną mieszanką paszową, co sprawia, że z roku na rok, zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Komu można podawać białko z ziemniaka?

Choć niemal wszystkie zwierzęta, mogą spożywać białko, najbardziej poleca się je trzodzie chlewnej. Jej regularne przyjmowanie, zwiększa przyrost masy ciała, zaspokaja potrzeby, oraz uzupełnia niedobory witaminowe. W rezultacie, trzoda szybko rośnie, a hodowca nie ponosi dużych opłat, za wyżywienie zwierzą.

W jakiej postaci występuje białko ziemniaka dla zwierząt?

Białko, występuje w postaci sypkiej, i ma lekko szarawy odcień. Nie ma zapachu, oraz jest łatwy w przechowywaniu. W szczelnym opakowaniu, przechowywany w suchym i zacienionym miejscu, białko spokojnie może być przechowywane przez wiele miesięcy. Ze względu na postać, w jakiej występuje, jest łatwy nie tylko do przechowywania, ale również podawania. Wystarczy wymieszać go z inną paszą, i podać zwierzętom.

Zalety zastosowania tego cennego dodatku.

Białko jest smacznym, niedrogim i powszechnie dostępnym produktem dla zwierząt. Można nabyć go w dużych ilościach, a zawartość wielu minerałów oraz witamin, zapobiegnie powstawaniu groźnych chorób u zwierząt, oraz zmniejszy ryzyko pogorszenia ich kondycji.
może być stosowany zarówno u trzody chlewnej, bydła a nawet drobiu. Mogą przyjmować go dorosłe osobniki, jak i małe, gdyż nie wpływają negatywnie na ich stan zdrowia i samopoczucie, nie obciążają układu pokarmowego oraz trawiennego.
Zaletą zastosowania białka, jest też brak ograniczeń, co do podawania jej zwierzęciu. Ten dodatek, może być podany zarówno latem, zimą jak i jesienią, co korzystnie wpłynie na zwierzęta, ale nie obciąży za bardzo budżetu hodowcy, który niskim kosztem, chce osiągnąć jak najlepsze rezultaty.
Proszek ziemniaczany., dostępny jest w szczelnych opakowaniach, które jest wygodne do przechowywania oraz podawania.

Możesz również polubić…