Jakie meble będą pasowały do szarych ścian?

Nowoczesne i skandynawskie wnętrza są coraz bardziej popularne. Razem z nimi do łask wrócił kolor szary z jego szeroką paletą odcieni. Szare ściany w domowej aranżacji to jednocześnie nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w większości stylów, dzięki swojej uniwersalności. Jeżeli już zdecydujemy się na taki wybór, warto dobrze dobrać meble, tak aby doskonale współgrały z całą kompozycją i w towarzystwie szarych ścian tworzyły przemyślane zestawienie.

Kolor szary to również jedna z najpopularniejszych barw w przedpokojach. Wszystko dlatego, że szary jest uniwersalny i brud nie jest na nim aż tak widoczny, dlatego to rozsądny wybór. Wybierając meble, warto postawić na szarość w innym odcieniu, biel lub jasny brąz, który będzie kontrastował ze ścianami. O tym jak wybrać odpowiednie meble do szarych ścian w domowym przedpokoju, możemy przeczytać w poradniku online, który przygotowano z myślą o osobach, które stoją przed wyzwaniem aranżacji wnętrz. Poradnik dostępny jest pod linkiem https://www.meble.pl/poradnik/przedpokoj.

Jaka kolorystyka mebli będzie najlepsza?

Wśród szarych ścian świetnie sprawdzają się meble również w takiej barwie, jednak o innych odcieniach niż ściany. Jeżeli chcemy postawić na szarość to zdecydowanie wybierzmy meble jaśniejsze lub ciemniejsze niż nasze ściany. Kolejnym kolorem, który dobrze pasuje do szarych ścian i harmonijnie z nimi kontrastuje jest biel. Białe meble należą do najbardziej uniwersalnych i zasada ta również jest zachowana w przypadku ścian w kolorze szarym. Biel i szarość to nowoczesne, estetyczne i bardzo proste połączenie kolorystyczne.

Kolejnym ciekawym kolorem mebli może okazać się czerń. Czarne meble również dobrze kontrastują z szarymi ścianami, lecz dodają trochę tajemniczości i wpływają na mniejsze rozświetlenie pomieszczenia. Szary dobrze komponuje się również z jasnym brązem, dzięki czemu meble w tym odcieniu również świetnie wpiszą się w całą aranżację. Ciekawym rozwiązaniem pozostają również meble wielokolorowe, w tym przede wszystkim połączenie brązu, bieli i czerni, które może tworzyć efektowną mozaikę, które będzie delikatnie współgrała z szarymi ścianami. Takie połączenie doda wyjątkowego, nowoczesnego stylu każdej aranżacji wnętrza i jest ponadczasowe.

Możesz również polubić…