Belowanie makulatury. Belownica – niezbędna do prasowania stert makulatury

Belownica do makulatury to niezawodne urządzenie bardzo pomocne w wielu firmach handlowych i zakładach przemysłowych. Dzięki niej można w błyskawiczny sposób uporać się z uciążliwymi stosami makulatury.

Belowanie makulatury

Belownica do makulatury jest niezastąpiona w prasowaniu nie tylko kartonów i papieru, ale również tekstyliów, plastiku, pianki i EPS oraz metalu. Belowanie makulatury polega na prasowanu tych surowców w bele, które zajmują o wiele mniej miejsca niż lużne tworzywa. Pozwala to zwiększyć przestrzeń, poprawić logistykę wewnętrzną oraz zredukować koszty zarządzania odpadami. Dla przykładu można podać karton, któego objętość poprzez sprasowanie można zmniejszyć nawet o dziewięćdziesiąt procent.

 

Belowanie makulatury jest bardzo porządne, gdyż sprasowane bele stanowią niezwykle cenny surowiec do recyklingu. W przypadku prasowania rozdrobnionego kartonu zaleca się umieszczenie podkładu z kartonu na dole i na górze beli przed jej związaniem, dzięki czemu pozostanie ona trwała. Belowanie makulatury odbywa się w wielu branżach takich jak handel spożywczy i detaliczny, hotele i restauracje, magazynowanie i logistykach oraz w sektorach publicznych. Pracownicy zajmujący się prasowaniem makulatury, w celu uniknięcia wypadku powinni przestrzegać wszystkie przepisy z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Możesz również polubić…