Szczelność w domu bardzo ważna – badanie szczelności budynku. Testy szczelności powietrznej budynku

Każdemu z nas zależy na tym, aby w domu było ciepło. Z tego też powodu często decydujemy się na badanie szczelności budynku. Dzięki temu mamy pewność, że dom jest szczelny, a zimno z zewnątrz się do jego wnętrza nie dostanie.

Co dają nam testy szczelności budynku?

Testy szczelności powietrznej budynku pomogą nam zaoszczędzić na ogrzewaniu. Badanie szczelności powietrznej wskaże miejsca, które są najsłabszymi ogniwami naszego domu. Będziemy wtedy wiedzieć, które miejsca budynku należy uszczelnić, ocieplić, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz.
Wiele osób zastanawia się nad tym jak wielki jest koszt badania szczelności budynku. Usługa taka nie należy do najtańszych. Trzeba przygotować kilkaset złotych w przypadku średniej wielkości domu. Warto to jednak zrobić, ponieważ oszczędności jakie może nam przynieść wiedza o słabych punktach naszego domu będą znacznie większe.

Ile osób decyduje się na zbadanie szczelności budynku?

Nadal jest to niewiele osób, patrząc na ilość budynków jednorodzinnych w naszym kraju. Z roku na rok zainteresowanie tego typu usługami jednak rośnie, co wskazuje na to, że jesteśmy coraz bardziej świadomi tego ile zależy od szczelnego domu.

 

Możesz również polubić…