Zgniatarka do papieru. Niezawodna zgniatarka do papieru

Zgniatarka do papieru to bardzo funkcjonalne urządzenie pomocne w wielu zakładach pracy. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się pneumatyczna zgniatarka do makulatury wykorzystywana wielu lakierniach oraz warsztatach samochodowych.

Zgniatarka do papieru

Ta zgniatarka do papieru wyposażona jest w specjalną komorę prasującą, którą sukcesywnie wypełniamy odpadami makulatury, a następnie w zależności od potrzeb je zgniatamy. W ostatniej fazie zgniatania, utworzoną przez urządzenie porcję makulatury trzeba mocno związać sznurkiem do makulatury. Dzięki temu możemy w łatwy sposób wydobyć ją z komory maszyny prasującej. Pneumatyczna zgniatarka do makulatury to funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu zyskujemy w magazynie wolną przestrzeń.

 

Jest ona niezwykle pożądana w zakładach, w których nie ma dużo wolnego miejsca, a po którym często walają się sterty niepotrzebnego papieru. Zaletą zgniatania jest ograniczenie do osiemdziesięciu procent objętości odpadów papierowych. Znaczne zmniejszenie objętości makulatury, w dużej mierze obniża koszty wywozu makulatury. Poza tym w ten ekologiczny sposób odzyskuje się surowce potrzebne do recyklingu. Przy zastosowaniu specjalnego adaptera, który jest zazwyczaj w zestawie ze zgniatarką, możemy wykorzystać ją do zgniatania wszystkich puszek o typowych wymiarach. Taka zgniatarka do papieru znalazła powszechne zastosowanie w wielu lakierniach samochodowych.

 

Możesz również polubić…